{{property.PropertyName}}
{{property.casePropertiesSelected[0].PropertyValue}}
Každodenní kontakt s přírodou

Vytvořit krásný, otevřený a prosvětlený prostor je snem každého z nás a při správném návrhu se to může podařit v jakémkoli domě. Plně funkční domov na malém prostoru, s moderním uspořádáním v tradiční oblasti? Žádný problém! Na Slovensku, nedaleko Bratislavy, se mezi tradičně vyhlížejícími domy objevuje nová, zajímavá forma moderního bydlení. Výhodou jednopodlažních bungalovů je, že všechny místnosti jsou umístěny v jedné rovině, což umožňuje intenzivní kontakt domu s okolím. Majitelé domu se tak cítí blíže přírodě, i když prostor, se kterým mohou pracovat, je omezený.

Inteligentní nápady bez kompromisů

Architekti a návrháři interiérů čelili u domu této rodiny několika výzvám, a to především kvůli faktorům, se kterými se u tohoto nového typu staveb potýká mnoho majitelů domů: velikost pozemku, umístění stavby a špatný přístup k přirozenému světlu. To vše ztěžovalo navržení domu, který by splňoval všechny potřeby rodiny. Architekti zde museli využívat méně obvyklé nápady a dbát na to, aby nedělali kompromisy, které by vedly k tomu, že by budova nebyla pro rodinu po nastěhování použitelná. Místo ústupků hledali jedinečná řešení, jak vytvořit útulný domov plný denního světla s výjimečnou atmosférou, kde pocit slunečních paprsků procházejících okny dodává energii do dalších dnů. Díky správné kombinaci oken blízko sebe je denní světlo a výhled maximálně využit v každém místě domu, takže si rodina může užívat přirozeného světla při přípravě jídla nebo při posezení na pohovce, ale díky roletám a řešením tepelné ochrany ho může také kontrolovat.

Potřebovali jsme netradiční nápady, aby výsledná stavba byla světlým a vzdušným rodinným domem, který obsahuje moderní prvky a zároveň zapadá do okolí.

Dobře osvětlené obytné místnosti

Vzhledem k tomu, že bungalov stojí na malém pozemku, je kontakt s krajinou omezený, stejně jako přísun světla. S trochou kreativity a chytrým uspořádáním však tato omezení budovy proměnili ve výhodu. Chodba v domě rozděluje dům na dvě části, denní a noční. Do dominantní části domu, kde je umístěn obývací pokoj, kuchyně a jídelna, proniká denní světlo třemi střešními okny VELUX.

Přivedení denního světla do skrytých prostor

Světlo samozřejmě nesmí chybět ani v ostatních částech domu. V chodbě a u vstupu do domu byly instalovány elegantní světlovody, které přenášejí denní světlo dovnitř z roviny střechy. Světlovody VELUX přivádějí přirozené světlo i do nejskrytějších prostor domu, jako je například šatna. Majitelé si přáli být v kontaktu s přírodou a okolními živly, a tak našli způsob, jak toho dosáhnout i v této části domu. Světlovody, které zevnitř připomínají stropní světlo a zvenčí malé světlíky integrované do střešní konstrukce, mají také tu výhodu, že umožňují větrání. Díky tomu se v domě lépe žije a zároveň je v něm příjemněji díky zdravějšímu a přívětivějšímu prostředí. V takovýchto lokalitách mají střešní okna další výhodu: svislá okna by nabízela pouze výhled na plot nebo na sousední budovu, střešní okna ukazují nájemníkům mraky proplouvající kolem, a spojují je tak s přírodou i uprostřed města nebo v hustě zastavěných oblastech.

Doporučené výrobky VELUX
Střešní okno GGL s elektrickým napájením
Přejít k výrobku

Lehká venkovní roleta (SSS)
Přejít k výrobku
Świetlik tunelowy VELUX (TWR)
Přejít k výrobku